Predmetová komisia: Spoločensko-vedná

Február 2018

7. februára 2018 sa žiaci tretieho ročníka - triedy III. A, III. B, III.D zúčastnili kultúrneho podujatia, návšteva SND v Bratislave, divadelné predstavenie Rodáci. Dopoludnie bolo venované prehliadke hradu Devín a popoludní bola na programe historická Bratislava a  večerné predstavenie si študenti užili v plnej paráde.​

November 2017

15. novembra 2017 študenti prvého ročníky mali možnosť stretnúť sa s PhDr. Pavlom Dvořákom - historikom, spisovateľom, charizmatickým človekom. V pútavej prednáške hovoril o svojich knihách, o Alžbete Báthory.

Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii.

November 2017

Žiaci I. B triedy navštívili v Bratislave výstavu Human body.

Október 2017

Žiaci štvrtého a tretieho ročníka počas troch dní 24. - 26. októbra 2017 absolvovali náročnú, ale peknú exkurziu. Zamerali sme sa nielen na mestá, v ktorých pôsobili, študovali naši spisovatelia, ale aj na prírodné krásy stredného a východného Slovenska. Prvý deň sme navštívili Topoľčianky, Zlaté Moravce, Kremnicu, Španiu dolinu. Druhý deň boli naším cieľom Medzilaborce - Múzeum moderného umenia Andy Warhol. Po ceste sme sa zastavili v Prešove a na Dukle.Tretí deň sme sa prechádzali po Chodníku korunami stromov v Bachledovej doline. Nezabudnuteľný zážitok pozerať na svet z výšky...