Predmetová komisia: Cudzích jazykov

Krajské kolo Olympiády z anglického jazyka

Dňa 15.2.2017 sa konalo v Trnave na SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku krajské kolo Olympiády z anglického jazyka pre žiakov základných a stredných škôl Trnavského samosprávneho kraja. Našu školu SPŠE reprezentoval Matej Podolan z triedy I.D, ktorý bol víťazom školskej a okresnej súťaže vo svojej kategórii. Po absolvovaní písomnej a ústnej časti bol vyhodnotený na 4. mieste. Je to veľmi pekný úspech aj s ohľadom na skutočnosť, že je ešte len žiakom 1. ročníka.

K úspechu gratulujeme!

Exkurzia - historické pamiatky a vianočná Viedeň

Dňa 7.12.2016 sa žiaci našej školy zúčastnili pod vedením p. PhDr. A.Vráblovej a p. Mgr. Z. Horákovej exkurzie do Viedne. Úvodnou zastávkou bola čokoládovňa Hauswirth v mestečku Kittsee spojená s prehliadkou a následnou ochutnávkou čokoládových výrobkov, s možnosťou si tieto výrobky i zakúpiť. Vo Viedni nasledoval výklad a prehliadka historických miest tohto nádherného mesta, medzi ktorými nechýbali: Stephansdom, Burgtheater, Hoffburg, Reiterschule, Parlament, Albertina, Wiener Oper, Námestie M.Terézie s múzeami,Wiener Universitat, Uno City, Milenium Turm. Ako každý rok, videli sme aj vianočné trhy pred radnicou (Rathaus) nazývané Christkindlmarkt, ktoré nás očarili a vytvorili krásnu predvianočnú náladu.

27. ročník olympiády z anglického jazyka

Dňa 28.11.2016 sa konalo školské kolo olympiády z anglického jazyka, ktoré usporiadali p. L. Sarvašová a p. Ing. Mengyanovã. Na prvom mieste sa umiestnil Matej Podolan, na druhom mieste Adam Feranec a na treťom mieste Ondrej Kováč. Matej Podolan postupil do okresného kola, ktoré sa  konalo 19.1.2017, kde sa umiestnil na 1.mieste a postupuje do krajského kola, ktoré sa bude konať 15.2.2017.

K úspechu gratulujeme!

Výsledkova listina

Vianočná Viedeň

Dňa 7.12.2016 sa uskutoční poznávacia exkurzia do Viedne, spojená s návštevou vianočných trhov pod vedením p. PhDr. Vráblovej a p. Mgr. Horákovej.